Події кафедри

12.03.2020

Відзначили 90-річний ювілей видатної української поетеси

Ліни Костенко

Символи національної ідентичності не завжди тільки національний прапор, герб і гімн. Є люди-символи. Таким духовним символом українського народу сьогодні є поетеса Ліна Костенко.

11 березня на базі Дніпропетровської медичної академії на кафедрі мовної підготовки відбувся міжвузівський літературно - музичний захід, присвячений 90-річному ювілею Ліни Костенко.

Іноземні студенти з Марокко, Конго, Кувейту, Лівану, Індії та наші вітчизняні студенти читали вірші та виконували пісні на слова Ліни Костенко.

Родзинкою заходу був гімн України у виконанні студента з Індії Кумара Пранова Габриеля та нашої української студентки Златослави Кравченко.

У заході взяли участь студенти інших вишів нашого міста: Дніпропетровської політехніки; Національної металургійної академії України; Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. академіка В.Лазаряна;Університету митної справи та фінансів.

Почесними гостями свята стали ректор Дніпропетровської медичної академії Тетяна Олексіївна Перцева та проректор з науково-педагогічної роботи Леонід Юрійович Науменко.


02.03.2020

"Знов весна, і знов надії…"

Це рядки з вірша Лесі Українки. І так називалась тема зустрічі напередодні весни (26 лютого) груп двох підготовчих відділень: медичної та металургійної академій. Слухачі групи № 11 (мед. академія) і слухачі групи № 1 (металургійна академія) читали вірші різних авторів українською, російською, французькою та арабською мовами. Молоді люди з Марокко, Алжиру, Кувейту, Конго, Лівії, Габону, Китаю розуміли одне одного і тоді, коли кожен з них розповідав про себе, про своє навчання, про захоплення. Навіть танцювали і співали разом, не готуючись до цього заздалегідь.

Мету спільного заняття було досягнуто – знайомство відбулось.

викладач гр. № 11

підготовчого відділення ДЗ "ДМА"

Мельник С.М.


25.12.2019

Новорічне свято

Новий рік - одне з найулюбленіших свят. Його відзначають усі, незалежно від віросповідання та поглядів.

Слухачі підготовчого відділення, які приїхали на навчання до Дніпропетровської медичної академії з ентузіазмом та радістю долучилися до традиції українського народу - святкування Нового року.

18 грудня на підготовчому відділенні відбулося свято Нового року "Зустрічаймо Новий рік разом!", на якому іноземні студенти з Марокко, Туреччини, Індії, Ізраїлю читали вірші, виконували жартівливі українські народні пісні та сценки. Концертна програма включала в себе також сучасні українські та французькі пісні. Полонив глядачів виступ групи №3, які виконали популярну у всьому світі композицію "Щедрик". А сучасний індійський танець викликав у глядачів шквал емоцій, за що і був нагороджений щирими та гучними оплесками.

Який же Новий рік без ялинки, а головне - без Діда Мороза та Снігуроньки! Учасники свята та глядачі радісно вітали цих казкових героїв.

Привітали слухачів підготовчого відділення з прийдешнім Новим роком проректор з науково-педагогічної роботи Науменко Л. Ю., проректор з науково-педагогічної роботи Захаров С. В., декан 1 міжнародного факультету Нефьодов А. А., декан 2 міжнародного факультету Разумний Р. В., в.о. декана стоматологічного факультету Чернов Д. В. та побажали успішного начання, насиченого приємними подіями цікавого студентського життя, наснаги та завзяття.

Свято закінчилося оптимістичною піснею "Все буде добре" у виконанні слухачів групи №1 та всіх присутніх, які активно долучилися до виконання.

викладач кафедри мовної підготовки

В. М. Константиновська

гр.№10: "Ой, мамо, люблю Гриця"

гр.№3: "Щедрик"

гр.№6: сценка про навчання

вірші " Місяці"

Нада Хомсі " Хто, як не ти"

Асермух Ая " Плакала"

гр.№4

Студенти 2 курсу: сучасний індійський танець

гр.№1: "Все буде добре"

гр.№4: "Обійми"

18.12.2019

Традиції святкування Нового року в різних країнах світу

Напередодні Нового року викладачами латинської та російської мов були проведені заняття-бесіди щодо традицій його святкування:

І курс: групи 471-а, 481-а, 481-б;

ІІ курс: групи 432-а, 415-а, 417-б, 421-а;

ІІІ курс: групи 417-б, 418-б.

Студенти підготували невеликі доповіді про новорічні традиції у своїх країнах, порівнюючи їх з українськими.

Усім охочим також було запропоновано взяти участь у новорічному марафоні (вікторини, кросворди тощо). Окрім цього, студенти ІІ курсу групи 417-б підготували творчі новорічні проекти, які точно надовго запам’ятаються своєю креативністю!


30.11.2019

Міжнародний день науки 2019 р.

Наприкінці листопада секцією латинської мови кафедри мовної підготовки було проведено ряд заходів, присвячених Міжнародному дню науки (World Science Day), який ЮНЕСКО офіційно заснувало в 2001 році.

Студенти-першокурсники IІ медичного факультету виступили з різноманітними доповідями, які були присвячені історії та розвитку латинської мови у сучасному світі. Студенти допитливо дізнавались і розповідали про факти розвитку латини, її ролі в анатомічній, фармакологічній та клінічній термінології, доповідали про значний внесок латини в розвиток медицини:

 Бондаренко Анна, група 4-а;

 Одрінська Катерина, група 4-а;

 Скалозуб Ілля, група 4-а;

 Карапетян Карен, група 4-а;

 Нугаєва Жала, група 4-б;

 Сікарьова Катерина, група 4-б;

 П’ятигорська Ольга, група 4-б;

 Красьоха Софія, група 5-а;

 Несміян Владислав, група 5-а;

 Слинько Дарина, група 7-а;

 Ілющенко Тетяна, група 301-а.

Найкращі доповіді були рекомендовані до виступу на V міжвузівській студентській конференції конференції.

Сподіваємось, що такі заходи сприятимуть ефективності навчально-виховного процесу, розширенню кругозору, розвитку інтелектуального потенціалу першокурсників.

20.05.2019

"Космічна" екскурсія

8 травня 2019 року на заняттях з російської мови студенти ІІ курсу ІІ міжнародного факультету гр.417-б прочитали текст «Україна - космічна держава» з підручника «Російська мова для студентів-іноземців початкового і основного періодів навчання (медико-біологічний профіль)», створеного кафедрою мовної підготовки для студентів з Індії та зацікавились історією розвитку космічної науки в Україні та м.Дніпро. Побачити на власні очі досягнення провідних фахівців космічної галузі студенти мали можливість у центрі аерокосмічної освіти молоді ім. О. Макарова.

15 травня 2019 року студенти відвідали цікаву екскурсію.

У величезному залі на другому поверсі розташовані повномасштабні космічні апарати: перші серії ДСУ-1 («Дніпропетровський супутник уніфікований - «Космос-1»), «Інтеркосмос», автоматизовані універсальні орбітальні станції і головний експонат - макет супутника «Січ-1», вперше запущеного на навколоземну орбіту під юрисдикцією України у 1995 році. На стендах і планшетах відтворена історія чотирьох поколінь стратегічних ракет і 12 космічних комплексів, 70 типів космічних апаратів, створених фахівцями КБ «Південне» і Південмашу, науково-виробничими колективами України в співпраці з вченими зарубіжних країн.

На подвір'ї Центру, під відкритим небом, були виставлені: перший дніпропетровський космічний носій «Космос», перша комбінована ракета з мінометною схемою старту РТ-20П, базовий малогабаритний ракетний комплекс МР-УР-100 УТТХ. Великий інтерес у студентів викликали бойові головні частини ракет і рухові установки ракетоносіїв «Космос», «Інтеркосмоc», «Зеніт».

Ст. викладач каф. мовної підготовки

к.ф.н. І. М. Апоненко

11.05.2019

Студенти відвідали алею сакур

Дивовижне явище природи – квітнення сакури – надзвичайна подія для кожного японця. В Японії ці дні оголошені національним святом Ханамі (милування цвітінням сакури).

І в нашому місті можна побачити це диво. Завдяки фахівцям-ботанікам на території скверу Дніпропетровського інституту інженерів залізничного транспорту висаджена алея японських сакур. Викладач кафедри мовної підготовки Трифонова І. О. у своїй роботі з іноземними студентами намагається прищепити любов до краси, навчити бачити різнобарвність навколишнього світу. Студенти ІІ курсу І міжнародного та стоматологічного факультетів із задоволенням прийняли пропозицію помилуватися, як і японці, красою екзотичних дерев. Для мешканців країни сонця що сходить це милування має і глибокий філософський зміст: квітнення сакури триває від декількох годин до декількох днів, що нагадує про швидкоплинність часу та життя. Для майбутніх лікарів розуміння та аналіз цього вкрай важливе вміння.

Викладач каф. мовної підготовки

І. О. Трифонова

10.05.2019

Зустріч з митцем

Володимир Павлович Небоженко, народний художник України, почесний громадянин Дніпра, був здивований, побачивши у себе в майстерні молодих іноземців з букетом квітів. Студенти ІІ курсу І міжнародного факультету разом з викладачем каф. мовної підготовки Трифоновою І. О. прийшли привітати відомого скульптора з Днем народження. Зі скульптурами цього митця студенти ДМА знайомі, бо пам'ятники Валерію Чкалову, Олександру Полю, Тарасу Шевченку, які прикрашають наше місто – це його роботи. Скульптор увічнив у монументі, встановленому до 40-річчя Перемоги на березі Дніпра, образи воїнів 152-ї стрілецької дивізії.

Володимир Павлович поділився спогадами про своє життя, розповів гостям про творчі досягнення та плани на майбутнє. "Треба робити набагато більше, ніж передбачено програмою навчання. Така праця завжди винагороджується" – таку настанову дав відомий скульптор майбутнім лікарям.

Викладач каф. мовної підготовки

І. О. Трифонова

11.04.2019

Відвідування аптеки і результати олімпіади

Вивчення фармацевтичної термінології в курсі латинської мови – це опанування значного за обсягом нового лексичного матеріалу, що вимагає від студентів максимальної зосередженості. В якості наочного приладдя на заняттях викладачі використовують не тільки таблиці, а й самі лікарські препарати, щоб вітчизняні та іноземні студенти змогли не просто вивчити словникову форму лікарських препаратів, а й роздивитись ліки, розібратись до якої групи належать ті чи інакші препарати.

Перший курс, гр. 402-Б:

Одним з допоміжних факторів вивчення фармацевтичної термінології стала екскурсія до аптеки №9, особливістю якої є те, що там виготовляють ліки на замовлення. Цього року аптеку відвідали студенти гр.1-а (викл. М. Ю. Сидора), гр.1-б (ст.викл. І. М. Апоненко), 4-а (викл. О. С. Запорожець), гр. 7-б (викл. О. О. Клочко), гр.501-а (ст.викл. І. М. Апоненко), гр.501-б (ст.викл. І. С. Лощинова)

Завідувач аптекою, а за сумісництвом викладач кафедри загальної та клінічної фармації Завадська Ірина Валеріївна, пояснила майбутнім лікарям необхідність виписування рецептів саме латиною, розтлумачила нові положення українських законів, наприклад, що ліки з грудня 2018 р. виписують за назвою основної діючої речовини. Крім того, Ірина Валеріївна показала заповнені рецептурні бланки для різних типів ліків, як-от: за державною програмою «Доступні ліки», препаратів списку «А» та ін., попередила про введення в Україні з 1 квітня 2019 р. електронних рецептів. Під час відвідування лабораторії студенти спостерігали за процесом очистки води, стали свідками виготовлення порошків для немовлят, мазей, бальзаму для губ. На власні очі побачили славнозвісний Viride nitens (зелень брильянтова), який насправді має коричневий колір. Учасники екскурсії мали змогу потримати у руках китовий жир, що є основою для виготовлення спермацетової мазі.

Завідуюча аптекою №9 Завадська Ірина Валеріївна:

Виготовлення порошків для немовлят:

Студенти 4-А групи:

Студенти 1-Б групи:

Вітчизняні студенти І й ІІ медичних і стоматологічного факультетів, які найкраще засвоїли знання, взяли участь в олімпіаді з латинської мови, що відбулася 4 квітня 2019 року. Майбутні лікарі показали достатній рівень знань з анатомо-гістологічної й фармацевтичної термінології.

Переможцями олімпіади стали:

І місце – Жекова Ангеліна, гр.501-а (викладач Апоненко І.М.);

ІІ місце – Цалко Ганна, гр. 3-б (викладач Сербіненко Л.М.);

ІІІ місце – Шевченко Христина, гр.. 5-а (викладач Лощинова І.С.);

Калінніков Олег, гр. 4-а (викладач Запорожець О.С.).

ст. викладач каф. мовної підготовки

к.ф.н. І. С. Лощинова

11.04.2019

Міжнародна конференція студентів-іноземців

Сьогодні, 11 квітня, на базі Університету митної справи та фінансів відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція студентів-іноземців та слухачів підготовчих відділень. Конференція, під назвою "Шлях до науки: лінгвокультурологічна підготовка іноземних студентів", об’єднала іноземців, які представляють вищі навчальні заклади нашого міста. Крім студентів медичної академії, учасниками конференції були студенти-іноземці з Університету митної справи та фінансів, Національний технічний університет «Дніпровська політехніка", Національна металургічна академія України.

Студенти готували наукові роботи з різноманітних тем і представляли їх вдячній публіці. Доповіді були на найрізноманітніші теми: від культурних особливостей рідних країн (Марокко, Лівану, Індії, Алжиру, Китаю) та України до тем практичного характеру (вивчення латинської мови, використання антибіотиків тощо). Глядачі сприйняли дуже добре медичну тематику від наших студентів: Ель Абделауі Аміни, Дріуіш Ассії, Дріуіш Фатіми, Моклаа Аюба, Хайдара Ель Мехді, Ловніша та Ахмада Ахсана.

Крім суто наукових досягнень студенти мали можливість продемонструвати свої творчі здібності. Вони декламували вірші (Ясмін Лашехаб - вірш "Пінг-понг"), співали пісні українською (Мохаммед Мохтарі, Мехді Ель Харда, Мухамед Амрані Ханші - пісні "Вечірнє сонце" та "Обійми мене") та французькою мовами (Сгубі Асма - "Je veux").

Захід висвітлювався телебаченням (9 канал):

викладач каф. мовної підготовки

О. В. Салова

03.04.2019

"Поезія - це музика душі"

3 квітня на кафедрі мовної підготовки І міжнародного факультету відбулося літературно-музичне свято, присвячене творчості видатної української поетеси Ліни Костенко, «Поезія – це музика душі». Студенти з Марокко, Китаю, Нігерії, Алжиру, Єгипту, Узбекистану, Індії та, звичайно, з України підготували творчі номери, в яких спробували відобразити всю багатогранність таланту неперевершеної авторки.

Студенти намагалися відчути чутливу душу поетеси (вірші «Напитися голосу твого», «Дощі випадають нечасто»), її пристрасть та експресію (вірші «Спини мене», «Атомний вій», «Мій перший вірш написаний в окопі»), філософські розмірковування (вірші «Крила», «Страшні слова, коли вони мовчать»). Не оминули увагою й музичні твори – вірші Ліни Костенко, покладені на музику («І як тепер тебе забути», «Очима ти сказав мені: люблю», «Вечірнє сонце»), які виконали Марина Брошеван, Зуль Кхан та гурт «new BRUTTO». Ведучі вечора – В’ячеслав Постовий та Анастасія Рутгайзер – також приєдналися до виступів і представили слухачам ліричні откровення Ліни Костенко у віршах «Доля» і «Розкажу тобі думку таємну».

Поезія Ліни Костенко звучала як українською, так і англійською мовами. І це не дивно, адже тематика віршів близька кожному, хто відчуває любов і бачить красу.

викладач каф. мовної підготовки

О. В. Салова

05.03.2019

Святкуймо Масляну!

Ласкаво просимо до нас на Масляну зі своїм добром,

з чесним животом. (народна приказка)

Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня. А чи знаєте ви, що Масляна – це одне з найдавніших слов´янських свят, тому що бере початок ще з дохристиянських часів. Масляна символізує прихід весни та пробудження природи.

Древні слов´яни відзначали «проводи зими» та початок весни і весняного землеробства.

У цей час вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на це небесне світило – млинець.

П´ятого березня на кафедрі мовної підготовки слухачі підготовчого відділення знайомилися з українськими традиціями святкування Масляної, пригощалися смаколиками та з задоволенням взяли учать у різноманітних іграх та конкурсах. Змагалися, яка команда перша складе слово з запропонованих літер, віртуально готували млинці, читали вірші про Масляну, співали пісні українською та французькою мовами. А закінчилось свято традиційної народною забавою – претягуванням канату, в якій, звичайно ж, перемогла дружба.

викладач кафедри мовної підготовки

В. М. Константиновська

video-774be99b3f7762a71021da7ee6e08c6a-V.mp4
video-86b34f070e32347cb3961ba41df745a4-V.mp4

25.01.2019

Знайомство з театром

Викладач кафедри мовної підготовки І. О. Трифонова запросила студентів-стоматологів І та ІІ курсів міжнародного факультету до відомого авторського молодіжного театру "Віримо" на виставу за п'єсою Марії Ладо "Дуже проста історія". Вистава будується на поєднанні смішних та зворушливих сцен, а незвичайні повороти сюжету не дають можливості здогадатись, чим закінчиться ця, на перший погляд, "дуже проста історія" про сучасних Ромео та Джульєтту.

Студенти з цікавістю подивились виставу, щиро співпереживаючи героям, а потім із задоволенням поспілкувалися з режисером театру та постановником п'єси Володимиром Петренком.

Найбільшим задоволенням керівника театру було те, що наші студенти-іноземці зацікавилися й іншими постановками і навіть сфотографували репертуар театру на наступний місяць.

викладач каф. мовної підготовки

І. О. Трифонова

19.12.2018

Свято Нового року на підготовчому відділенні!

19 грудня 2018 року, в День святого Миколая, на підготовчому відділенні кафедри мовної підготовки відбулося вже традиційне свято "Зустрічаймо Новий рік разом!" Новий рік - це особливе свято, яке допомагає об’єднати представників різних національностей. Іноземні студенти змогли познайомитися з традиціями святкування Нового року в Україні: дізналися, чому в будинки приносять ялинки і прикрашають їх, як треба загадувати бажання, щоб неодмінно справдилося, і хто такий Дід Мороз. У свою чергу слухачі підготовчого відділення розповіли про особливості святкування Нового року у своїх країнах.

Наших студентів-іноземців прийшли привітати ректор академії, член-кореспондент НАМН України, д. мед. н., професор Перцева Тетяна Олексіївна, проректор з науково-педагогічної роботи, д.мед.н., професор Науменко Леонід Юрійович.

Слова вітання висловили декан 1-го міжнародного факультету, д. мед. н., доцент Нефьодов Олександр Олександрович, декан 2-го міжнародного факультету д. мед. н., професор Разумний Роман Валерійович,завідувач підготовчого відділення Колдунов Ярослав Вікторович та завідувач кафедри мовної підготовки, професор Тетяна Віталіївна Філат.

Слухачі підготовчого відділення, незважаючи на доволі короткий термін вивчення української мови, змогли подивувати глядачів чудовим виконанням віршів та пісень українською мовою. Це і народні твори ("Ти ж мене підманула", "Ой, заграйте, музики", "Розпрягайте,хлопці, коней"), і композиції сучасних виконавців ("Україна - це я!", "Новий рік" та пісні гурту "Океан Ельзи") і відомі іноземні хіти, перекладені українською ("Jingle bells", "Je veux") і навіть вірші Ліни Костенко. Також студенти виявили неабиякі здібності у грі на музичних інструментах. Гурт хлопців-гітаритстів викликав величезну підтримку в аудиторії, а гра на флейті студента з Китаю зачарувала всіх.

Яскраві виступи нікого не залишили байдужим. Глядачі не скупилися на емоції і віддячували молодим талантам гучними оплесками, а гості зичили добра, наснаги і успішного навчання.

викладач каф. мовної підготовки

О. В. Салова

18.12.2018

«LINGUA LATINA: PER ASPERA AD ASTRA»

Кінець 2018 року на секції латинської мови кафедри мовної підготовки був ознаменований рядом подій. Наприкінці листопада були проведені заходи, присвячені Міжнародному дню науки (World Science Day). Студенти-першокурсники I медичного й стоматологічного факультетів виступили з різноманітними доповідями, які були присвячені історії та розвитку латинської мови, існуванню латини у сучасному світі.

7 грудня 2018 р. відбулося заплановане засідання студентського наукового гуртка «Per aspera ad astra», метою якого є заохочення першокурсників глибше та докладніше вивчати латинську мову. Студенти сумлінно поставилися до цього заходу, підготувавши цікаві доповіді про місце латини в сучасному світі, її роль в анатомічній, фармакологічній та клінічній термінології. Юні дослідники акцентували увагу на значному внеску латини в розвиток світової науки, медицини і культури. Доповіді студентів подано на кафедру й оформлено у вигляді рефератів.

Цього року найкращі доповіді були представлені на IV Міжвузівській студентській науково-практичній конференції «Lingua Latina : Per aspera ad astra», що відбулася 17 грудня 2018 року. У заході взяли участь понад 90 осіб. Відкрила конференцію завідувач кафедри мовної підготовки д.ф.н. професор Тетяна Віталіївна Філат, яка підбадьорила доповідачів і заохотила всіх присутніх ніколи не зупинятися на досягнутому. З доповідями виступили як студенти ДЗ «ДМА МОЗ України», як-от: Постовой В. «Крилаті вислови та девізи в медичній науці» (1 б), Баранець О. «Латинська мова – основна мова медицини» (2 а), Ткач А. «Латинська мова та філателія» (2 б), Тішков О. «Значення латинської мови в сучасній медичній освіті як основної професійної термінологічної мови» (7 а), Єханін М. «Латинська мова в музичній термінології» (7 б), так і гості з інших вишів, а саме: Ляпунова Ю. «Реалії сучасного життя крізь призму латинської мови» (Університет митної справи та фінансів), Голякова А. «Використання латинських слів у сучасній індустрії реклами» (Університет ім. А. Нобеля).

Наприкінці конференції завідувач секції латинської мови к.ф.н. ст. викладач Інна Миколаївна Апоненко нагородила доповідачів сертифікатами учасників, а також невеличкими подарунками.

Сподіваємось, що такі заходи сприятимуть ефективності навчально-виховного процесу, розширенню кругозору, розвитку інтелектуального потенціалу першокурсників.

ст. викладач каф. мовної підготовки

к.ф.н. І. С. Лощинова


14.05.2018

ШЛЯХ ДО НАУКИ

14 травня 2018 р. іноземні студенти ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» під керівництвом викладачів кафедри мовної підготовки (завідувач – доктор філологічних наук, професор Т. В. Філат) взяли участь у І міжнародній науково-практичній конференції «Шлях до науки: лінгвокультурологічна підготовка іноземних студентів», яка проходила на базі Університету митної справи та фінансів. Організатори заходу – кафедра гуманітарної, психологічної підготовки та митної ідентифікації культурних цінностей (завідувач – доктор філологічних наук, професор О. Л. Калашникова).

У рамках конференції виступив студент І курсу стоматологічного факультету Азізбек Ілміров (Узбекистан) з пізнавальною, цікавою доповіддю та яскравою презентацією «Цветотерапия как источник жизненных сил и сохранения здоровья» (науковий керівник – Н. В. Солодюк).

Також студенти-іноземці ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України», окрім наукових досягнень, продемонстрували свої творчі таланти. Здивували всіх надзвичайним співом Гулзодабегім Косімова ( ІІІ курс, Узбекистан), Каїкат Салах (слухач підготовчого відділення, Марокко). Зачарували читанням уривку з роману О. С. Пушкіна «Евгений Онегин» Кошбаті Гада (слухач підготовчого відділення, Туніс) і Рават Даршит

( І курс, Індія). Усі учасники отримали грамоти від організаторів.

Варто зазначити, що проведення відповідних заходів міжнародного рівня надає можливість вплинути на пізнавальну активність студентів, оскільки вона викликає в них ентузіазм, впевненість в своїх силах й умінні користуватися мовою, що вивчається, сприяє самоствердженню особистості студента й формує почуття толерантності та інтернаціоналізму, які так потрібні для мирного життя.

І міжнародна науково-практична конференція «Шлях до науки: лінгвокультурологічна підготовка іноземних студентів», яка стала справжнім фестивалем науки і талантів об’єднала іноземців з різних вищих навчальних закладів нашого міста, показала, що студенти медичної академії цікавляться не тільки професійними дисциплінами, а й обізнані в різних галузях науки та культури.

ст. викладач каф. мовної підготовки

к.пед.н. Н. В. Солодюк

18.03.2018

ОЛІМПІАДА З ЛАТИНСЬКОЇ МОВИ

У березні 2018 р. на кафедрі мовної підготовки проходила олімпіада з латинської мови. Студентам першого курсу були запропоновані завдання з анатомо-гістологічної та фармацевтичної термінології у вигляді тестів і практичних вправ підвищеної складності. Не зважаючи на погодні труднощі в олімпіаді взяли участь 25 студентів 1 та 2 медичного і стоматологічного факультетів. Найкращою серед студентів за спеціальністю «Медицина» стала студентка 9-А групи другого медичного факультету Скубченко Єлизавета (старший викладач Апоненко І. М.). Друге місце посіла Хомазюк Дарина, група 2-А (викладач Сербіненко Л. М.), третє розділили наступні студенти: Коврига Олена і Бойко Дар’я, група 2-А (викладач Сербіненко Л. М.), Кольцова Олександра, група 7-Б (викладач Смішлива І. А.), Синя Дар’я, група 3-А (старший викладач Апоненко І. М.).

Серед студентів-стоматологів перемогла студентка групи 501-А Петриченко Марина (викладач Сидора М. Ю.). Друге місце посів студент групи 501-Б – Юристовський Дмитро (викладач Запорожець О. С.), третє місце – студентка групи 502-А Васильєва Дар’я (викладач Смішлива І. А.).

Наші переможці та найкращі знавці латинської мови 26 квітня 2018 р. представляли ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» у другому етапі Всеукраїнської олімпіади з латинської мови та основ медичної термінології у м. Полтава. Завдання у ІІ етапі були надскладні, але наші студенти показали достатньо високий рівень знань і ввійшли у десятку переможців. Спеціальність «Медицина»: 7 місце – Хомазюк Дарина, 10 місце – Скубченко Єлизавета. Спеціальність «Стоматологія»: 5 місце – Петриченко Марина й Василенко Анатолій, 6 місце – Васильєва Дар’я.

Вже втретє проходила й олімпіада з латинської мови на найкраще знання фармацевтичної термінології серед іноземних студентів. Приймали участь студенти стоматологічного, 1 і 2 міжнародних факультетів із різних країн.

Переможцем серед студентів-фармацевтів став студент групи 431-Б Удда Ях҆я (викладач Лощинова І. С.). Друге місце посіла студентка групи 431 - А – Каутар Ель Межжаті (викладач Сидора М. Ю.), третє – студенти групи 432-А Лафі Антуар і Шеббак Аюб (старший викладач Апоненко І. М.).

Серед російськомовних студентів-іноземців переміг Хадда Зіяд, група 402-А (старший викладач Апоненко І. М.). Друге місце – Каракай Поліна, група 451-Б (викладач Лощинова І. С.), третє місце – Жафарова Нілуфархон, група 451-Б (викладач Лощинова І. С.), Хаккі Дікра, група 453-Б (викладач Смішлива І. А.).

Серед англомовних студентів перше місце посів студент групи 414-Б Ндаматі Албрайт Азунда (викладач Запорожець О. С.). Друге місце – Тідо Жуліє Кароль, група 419-Б (викладач Запорожець О. С.), третє місце – Шівам Міттал і Дарко Давід, група 411-Б (викладач Клочко О. О.).

Студенти були нагороджені дипломами учасників і почесними грамотами.

05.04.2018

The Annual Students’

Conference

of Ecology and Healthy Way of Life

Початок квітня відзначився важливою подією, що відбулася в стінах кафедри мовної підготовки (зав.каф. – д.філол.н., проф. Філат Т.В.) - конференцією з англійської мови з питань медицини та екології. Хоча такий захід проходить вже не вперше, проте цього року його масштаби значно розширилися, адже окрім викладачів кафедри, студентів ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» та інших ВНЗ міста Дніпра (Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара, Національна металургійна академія України, ліцей «Дніпро» та ін.), було запрошено й особливих гостей – на конференцію завітали носії англійської мови із Америки та Канади, яких з великим задоволенням слухали всі присутні.

Двоє американців, Тейт і Картер, приблизно рік знаходяться в Україні з волонтерською місією та залюбки поділились з нами враженнями про речі, які встигли полюбити в нашій країні найбільше за цей час – як не дивно, це виявилися національна кухня та гостинність. Також іноземці виступили із доповіддю про особливості здобуття медичної освіти в їхній країні, чим викликали в усіх слухачів значний подив, адже тривалість періоду від початку навчання до можливості самостійної роботи в США значно більша, ніж у нашій державі.

Крім того, увагу публіки привернув до себе гість з Канади на ім’я Теодор, який розповів про впроваджені інновації, що використовуються в медицині в його країні. Усім відомий 3D-принтер використовується там не тільки для забавки, а і для пластики дефектів черепа, адже, розвиваючись та вдосконалюючись, технології там досягли вже такого високого рівня, що з точністю до тисячних можуть повторити всі структури скроневої кістки. Крім того, Теодор зазначив, що з великою ймовірністю скоро 3D-принтери з’являться і в нашій медицині, оскільки їх використання є дуже зручним і фінансово вигідним, тому використання важких титанових пластин може поступитися надрукованим.

Після захопливих розповідей іноземних колег студенти розпочали доповіді у своїх секціях. В аудиторіях обговорювали різноманітні питання: забруднення навколишнього середовища, лікування залежностей, наслідки хіміотерапії та навіть користь впливу занять йогою. Крім цього, студенти зуміли оригінально підійти навіть до біохімічних процесів в організмі та презентували у вигляді невеликої, проте яскравої сценки процеси аеробного та анаеробного гліколізу й ефекту Пастера.

Безперечно, кожен, хто був присутній на цьому заході, виніс для себе щось нове й корисне, зумів знайти відповіді на питання, які давно цікавили, або навпаки – зрозумів, яку наукову тему хотілося би глибше дослідити, щоб наступного року поділитися зі своїми колегами. Спілкування із запрошеними гостями підбадьорило багатьох ще більше розвивати свої мовні навички, аби мати можливість не тільки переймати досвід колег з Америки та Канади, але й ділитись з ними своїми власними надбаннями (і звичайно, мати таку ж гармонійну вимову англійською, як і в них).

Приємним доповненням до конференції стали нагородження доповідачів сертифікатами учасників конференції та презентація електронного збірника тез.

Висловлюю щиру подяку кафедрі мовної підготовки та організаторам конференції Т.В. Філат, О.В. Нашиванько, А.О. Кузьменко за можливість вдосконалення комунікативних навичок з іноземної мови та обміну науковими спостереженнями серед дослідників-початківців.

Катерина Левченко

(студентка 3 курсу, 11-а групи)

26.12.2017

Свято Нового року для іноземних студентів

Напередодні новорічних свят на підготовчому відділенні ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» відбувся традиційний святковий концерт.

Слухачі підготовчого відділення (а їх майже 100) з Марокко, Тунісу, Палестини, Лівану, Іраку, Туркменістану та інших країн знайомилися з традиціями святкування Нового року в Україні, українською фольклорною і пісенною творчістю та демонстрували гостям свята свої успіхи в опануванні мови, яку вивчають.

Приємно вразив присутніх виступ Гоял Махал і Міттал Аюші з Індії. Незважаючи на нетривалий термін вивчення російської мови (всього один тиждень), дівчата підготували цікаву доповідь про святкування Нового року у своїй країні.

При підготовці святкових концертів на кафедрі мовної підготовки завжди враховується, що невід’ємною частиною у вивченні мови є знайомство з класичною літературою та фольклором нашої країни. Так, слухачі групи №1 (к. ф. наук, старший викладач Слюсар Н.О.) представили літературну композицію на вірш Ліни Костенко «Крила», а слухачі груп №2 Кошбати Гада и №6 Рават Даршит (викладачі Середа А.О., Алексійчук О.М.) інсценізували уривок з поеми О.С. Пушкіна «Євгеній Онегін».

Яскраві емоції у глядачів викликав театралізований виступ слухачів групи №2 (викладач Середа А.О.), які продемонстрували сценку за мотивами української народної пісні «Із сиром пироги».

Нікого не залишив байдужим виступ Каїката Салаха з Марокко, який заспівав французькою мовою та зарядив енергією і святковим настроєм зал.

Цей настрій підхопили та продовжили запальним національним танком дівчата з Анголи Нсінгі Ани Моватіку і Діаш Марсіела Клаудіа.

Щиро привітали з Новим роком та побажали добра, миру, злагоди, втілення мрій та реалізації планів у прийдешньому 2018 році гості свята: проректор з науково-педагогічної роботи, професор Л.Ю.Науменко, декан І міжнародного факультету, професор О.А. Ковтуненко, декан ІІ міжнародного факультету, професор Р.В. Разумний та завідуюча кафедрою мовної підготовки, професор Т.В. Філат.

Підготовче відділення Дніпропетровської медичної академії вітає всіх студентів та викладачів з Новим роком та Різдвом Христовим!!!

преподаватель каф. языковой подготовки

ДЗ "ДМА" С. Н. Мельник

26.12.2017

Традиционные встречи в декабре

Традиционные, потому что каждый учебный год в течение многих лет встречаются слушатели подготовительных отделений двух академий –медицинской и металлургической.

В декабре, потому что к этому времени иностранные граждане, приехавшие на учебу в Украину, уже начинают говорить по-русски и им очень интересно общаться на этом языке со своими сверстниками из других стран.

Где живет ваша семья? Как встречаются, например, люди постарше и молодые? Как прощаются? Как одеваются, если праздник? Как любят отдыхать? и т.д. Всегда с удовольствием слушают выступления друг друга (стихи и песни на родном языке и по-русски). Особенно восхищают всех ангольские танцы (если есть в группах студенты из Анголы). В этот раз нам повезло, и танец был. А еще было много шуток, экскурсия по металлургической академии и угощение.

Слушатели подготовительного отделения медицинской академии всегда с радостью принимают приглашение будущих металлургов и достойно участвуют в занятии, которое называется "Знакомство", обогащаясь новыми знаниями и эмоциями.

преподаватель каф. языковой подготовки

ДЗ "ДМА" С. Н. Мельник

04.12.2017

На кафедрі мовної підготовки відбулася ІІІ Міжвузівська студентська наукова конференція з латинської мови «Per aspera ad astra»

Ідея проведення конференції з латинської мови належить Людмилі Василівні Кутаревій, колишній завідуючій секції латинської мови нашої кафедри. Ініціативу Людмили Василівни підтримала завідуюча кафедрою Тетяна Віталіївна Філат, і в 2008 році конференція, тоді ще внутрішньовузівська, зібрала перших своїх слухачів та доповідачів.

За минулі роки розширилася тематика виступів, змінилася їх форма: зараз студенти готують в основному доповіді-презентації. Незмінною залишається мета конференції: просвітницька, пізнавально-інформаційна, а якщо врахувати, що учасники наших конференцій – студенти перших курсів, то й навчально-тренувальна – як для доповідачів, так і для слухачів. Незмінним залишається бажання викликати більш глибокий, серйозний інтерес до нашого предмету. Коли, вже при новій завідуючій секцією латинської мови – Інні Миколаївні Апоненко, конференція стала міжвузівською, у неї з’явилась ще одна грань –вона почала об'єднувати студентів тих вищих навчальних закладів міста, в яких вивчають латинську мову. При новому статусі конференції з'явилися й нові цікаві теми, ми побачили оригінальні форми їх розкриття. У науковому спілкуванні вихід за межі одного навчального закладу передбачає нові можливості, відкриває нові перспективи.

У цьому році наша зустріч, вже традиційно, почалася зі студентського гімну "Gaudeamus" у виконанні спеціально для конференції зібраного хору першокурсників медичної академії. Тон був заданий, і почалась основна – наукова − частина. Одинадцять студентів з п'яти вищих навчальних закладів Дніпра представили 10 доповідей.

Загальний огляд історії латинської мови зробила Марина Коваленко з 11 б групи ДМА (науковий керівник І.С. Лощінова). Студентки Університету митної справи та фінансів Наталя Левіна та Валерія Гавриленко (науковий керівник К.Ю. Перинець) підготували доповіді про значення латини в юриспруденції – "Закон ХІІ Таблиць як знаменитий пам'ятник права Стародавнього Риму" й "Інтернаціональний аспект латинської юридичної фразеології".

Соціальному статусу лікаря в Стародавньому Римі був присвячений виступ Вікторії Крамаренко з Медичного інституту традиційної та нетрадиційної медицини (науковий керівник В.В. Філіпенко). У підготовці візуального ряду презентації взяла участь вся група Вікторії, і усі разом, хлопці та дівчата, прийшли на конференцію. Так тримати!

Катерина Курилів з групи 11 а ДМА (науковий керівник – І.А. Смішлива) розповіла про життя та наукові відкриття великого анатома Андреаса Везалія.

Яскраво й водночас дуже лірично закінчила свою доповідь "Латинська мова та її значення в міжнародній науковій термінології" студентка ІІ курсу Університету ім. Альфреда Нобеля Марія Сущенко (науковий керівник – Л.В. Ратомська). Марія заспівала латинською мовою уривок з пісні "Прекрасное далеко", про складність виконання якої говорять навіть співаки-професіонали. Ми ж почули чистий, без жодного фальшу, щирий голос Марії. Це було чудово!

Діана Буренко та Дар'я Жукова з 4 а групи ДМА (науковий керівник – І.М.Апоненко) виступили з доповідью «Етимологічний словник заклинань (на матеріалі книг Дж. Роулінг про Гаррі Поттера)». Студентки звернулись до розгляду етимології заклинань, які мають латинське чи грецьке походження. Свої досліди дівчата підтвердили цікавим відеорядом із кінострічок «Гаррі Поттер і філософський камінь» «Гаррі Поттер і таємна кімната» «Гаррі Поттер і кубок вогню» та ін.

Єдиний на нашій зустрічі доповідач-юнак Антон Кутовий з Національного університету ім. Олеся Гончара (науковий керівник – Н.Д. Писаренко) до вибору теми підійшов по-чоловічому і дуже оригінально. Його доповідь-дослідження "Антична латина в сучасних назвах та брендах" розкрила латинські джерела в назвах марок відомих у світі автомобільних компаній.

Закінчувалася конференція виступами, присвяченими латинським афоризмам, які крізь століття донесли до нас мудрість давніх римлян. Марія Бровкіна з Університету митної справи та фінансів (науковий керівник – К.Ю. Перинець) підготувала вибірку "Ave Caesar: мудрость императора, запечатленная в латинских высказываниях".

Заключним акордом пролунала доповідь Анастасії Русіної з 4 б групи (науковий керівник – М.Ю.Сидора) "Крылатые латинские выражения как глубокий источник мудрости древних".

Усі виступи пройшли на дуже гарному, дуже гідному рівні. Кожен доповідач шукав цікаві, оригінальні підходи в розкритті обраної теми. Хтось хвилювався більше, для когось це був перший виступ перед такою численною, серйозною аудиторією. Та, долаючи хвилювання, доповідачі йшли до своєї мети – "через терни до зірок". Їм самим було цікаво, а значить – було цікаво й усім слухачам. Юні доповідачі гідно репрезентували свої доповіді, своїх викладачів, свої навчальні заклади. Ще й ще раз дякуємо всім доповідачам, їх викладачам, нашим співакам, всім учасникам конференції! Особу подяку висловлюємо технічному редактору конференції Крупені Аліні з 11 а групи ДМА.

І ще раз звернемо увагу на важливість участі студентів в наукових конференціях, процитуємо ректора Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова академіка НАМН України, професора В.М. Мороза: "Участь у студентських наукових конференціях займає чільне місце у підготовці майбутніх представників наукової плеяди. Досвід, який молодь здобуває, проходячи крізь горнило студентської науки, загартовує найкращі якості, необхідні справжньому вченому: критичність розуму, інтелектуальну чесність, здатність до об'єктивного аналізу фактів, уміння бачити ніким не помічене та ентузіазм, без якого не відбулося б жодне епохальне відкриття". Прекрасні слова!

Звичайно, були нагородження – вручення сертифікатів, грамот, подарунків. Мирослава Юріївна Сидора, нагороджуючи учасників конференції, давала коротку та дуже влучну та доброзичливу характеристику кожного виступу. Але конференція на цьому не закінчується. Дівчат та хлопців ще чекає підготовка тез або статей до друку у кафедральному збірнику.

І звичайно – будемо чекати нових зустрічей! Сподіваємось, латина знов збере друзів!

17.11.2017

Міжнародний день науки

17 листопада на секції латинської мови кафедри мовної підготовки було проведено ряд заходів, присвячених Міжнародному дню науки.

Міжнародний день науки (World Science Day), який ЮНЕСКО офіційно заснувало в 2001 році, широко відзначають в усьому світі 10 листопада. Він заснований з метою усвідомлення громадськістю важливості та необхідності розвитку науки.

Студенти-першокурсники I і II медичних факультетів виступили з різноманітними доповідями, які були присвячені історії та розвитку латинської мови, існуванню латинської мови у сучасному світі, ролі латини в анатомічній, фармакологічній та клінічній термінології. Студенти акцентували увагу і на значному внеску в розвиток світової науки, медицини і культури видатних учених і діячів України, зокрема українських винахідників, вчених-природознавців, імена яких були незаслужено забуті або штучно вилучені. Цікавинкою стала доповідь про 10 відкриттів медицини в ХХІ столітті (капсули з камерою для ранньої діагностики хвороб і т.ін.).

Сподіваємось, що такі заходи сприятимуть ефективності навчально-виховного процесу, розширенню кругозору, розвитку інтелектуального потенціалу першокурсників.

Доповіді студентів подано на кафедру й оформлено у вигляді рефератів:

ü Батура В.В. група 9-А, «Роль латинської мови в медицині» (ст.викл. Апоненко І.М.);

ü Бєліменко А., група 1-Б, «Видатні особи української науки» (викл. Запорожець О.С.);

ü Запорожець А.В., група 301-Б, «Латинська мова в медицині» (викл. Лощинова І.С.);

ü Дімова М.Д., група 301-Б, «Латина в науці та медицині» (викл. Лощинова І.С.);

ü Литовченко В., група 301-А, «Микола Амосов – видатний кардіолог» (викл. Сидора М.Ю.);

ü Омельченко Г.О., група 9-А, «Латинська мова та сучасність» (ст.викл. Апоненко І.М.);

ü Палкан В.В., група 9-А, «Значення латинської мови в світі» (ст.викл. Апоненко І.М.);

ü Саввіна М.І., група 9-А, «Латинська мова в медицині. Вплив латини на формування інших мов» (ст.викл. Апоненко І.М.);

ü Стадніченко Д., група 301-А, «10 відкриттів медицини в ХХІ столітті» (викл. Сидора М.Ю.).

28.03.2017

Науково-практична конференція для студентів-іноземців

«Гігієна – основа здоров’я»

28 березня 2017 року пройшла студентська науково-практична конференція для студентів-іноземців «Гігієна – основа здоров’я», яку вперше організувала секція російської кафедри мовної підготовки (зав.каф. – д.ф.н., професор Т.В.Філат).

Окрім іноземних студентів та слухачів підготовчого відділення медичної академії, участь у конференції взяли студенти Національного гірничого університету, а також дистанційно юні науковці з Університету Марії Склодовської-Кюрі (м. Люблін, Польша).

Особливу атмосферу допомогли створити студенти Джеббор Раббі ПВ№1 (кер. Н.О.Слюсар) та Саїдахмедова Заміра 431а III курс (кер. А.О. Кузьменко), які прочитали вірші. Після урочистого відкриття на пленарному засіданні учасники виголосили свої доповіді українською та російською мовами у рамках роботи чотирьох секцій: «Медицина», «Гігієна», «Екологія» та «Здоровий спосіб життя».

До оргкомітету конференції було надіслано понад 50 тез доповідей, які увійшли до збірника наукових праць. Високий рівень володіння матеріалом та російською мовою продемострували 30 учасників наукового форуму. Найбільш цікавими були доповіді Тігхігхт Юнеса (Марокко, ДЗ «ДДМА МОЗ України», кер. Н.А. Слюсар), Ногейри Жуселіно (Ангола, НГУ, кер. В.І. Луценко), Руахі Нужуд (Марокко, ДЗ «ДДМА МОЗ України», кер. О.М. Щуровська), Фахріддінової Матлуби (Узбекистан, ДЗ «ДДМА МОЗ України», кер. Л.В.Тягло), які викликали зацікавленість та обговорення серед учасників конференції.

За результатами конференції учасники отримали сертифікати та збірники наукових праць. Зустріч пройшла в невимушеній, доброзичливій атмосфері.

29.03.2017

Перші кроки в науку

Сучасність сприяє розширенню соціальних контактів, насамперед у професійній сфері. ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» є інтернаціональним вищим навчальним закладом, який обирають студенти багатьох країн світу для отримання нових глибоких знань. Таке середовище максимально вмотивовує до спілкування, обміну досвідом і виникнення нових ідей всупереч будь-яким мовним бар’єрам. Майданчик для цього створила кафедра мовної підготовки (зав. кафедрою – д.філ.н., професор Т.В. Філат), організувавши міжвузівську наукову студентську конференцію англійською мовою.

Цього року у конференції «Екологія. Здоровий спосіб життя» взяли участь понад 50 доповідачів таких навчальних закладів, як Дніпропетровська медична академія, Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара, Національна металургійна академія України, медичний ліцей «Дніпро». Запорукою вдалого проведення заходу такого рівня є його організація. Опанувати подібне різномаїття ідей і думок, забезпечити все необхідне успішно вдалося організаційному комітету конференції (к.філ.н. О.В. Нашиванько, к.пед.н. К.Г. Магрламова, А.О. Кузьменко).

На пленарному засіданні студентки першого та другого курсів Ю. Аляб’єва та П. Утченко поділилися досвідом навчання та проживання в англомовних країнах.

Окрім приголомшливого культурного обміну, який, здається, надихнув кожного учасника, дискусії англійською мовою, які ініцювали ці студентки, дозволили обговорити найактуальніші проблеми й інновації медицини сьогодення, а також зміцнити зв’язки між факультетами.

Наукову і змістову базу подібних дискусій було забезпечено доповідями учасників (М. Дрік, А. Голуб, Н. Марусенко, Ю. Радіонова, П. Савченко та ін.), що викликало значний інтерес з боку як слухачів, так і співробітників кафедри. Під час обговорення було порушено безліч питань щодо передових розробок у сфері охорони здоров’я.

Вразили доповіді студентів ДНУ ім. О.Гончара (А. Акімової, А. Кротової) та НметАУ (В. Музики), які висвітлили проблеми екології та охорони здоров’я та запропонували шляхи їх вирішення в сучасному суспільстві.

Цікаві виступи учасників з медичного ліцею «Дніпро» (В. Біданцева, Т. Жбанчик А. Ніколенко та ін.), під керівництвом І.А. Кривонос, дають впевненість у майбутньому медичної науки.

Приємною несподіванкою для кожного учасника конференції стало нагородження доповідачів сертифікатами, а їх наукових керівників – листами подяки.

Слід зазначити також той факт, що організатори конференції вперше уклали збірник студенських наукових тез за матеріалами конференції, який кожен учасник отримав в електронному або паперовому варіанті.

Тож хочу наголосити, що у глобалізованому й мінливому світі сучасної науки надзвичайно важливим є навички використання іноземної мови для презентації власних ідей, їх захисту, а також комунікації з представниками інших мовних культур та наукових напрямів задля ефективності й плідності професійного розвитку. Завдяки міжвузівській науковій студентській конференції студенти Дніпра мають можливість поглибити наукові знання та відпрацювати лінгвістичні навички іноземними мовами.

30.03.2017

Секцією латинської мови проведена студентська Олімпіада з латинської мови.

Переможець братиме участь у ІІ турі Всеукраїнської Олімпіади з латинської мови у м. Львові 24-27 квітня 2017 р.

Оголошення переможців чекайте протягом 2 тижнів.

09.03.2017

Студентська шевченкіана – реалізація духовного орієнтиру нації

Щороку на кафедрі мовної підготовки (секція української мови) за підтримки завідуючої кафедрою Т. В. Філат проводиться низка заходів, присвячених річниці Т. Г. Шевченка. Не став винятком і цей рік. Упродовж місяця студенти готувалися до тематичних занять про Великого Кобзаря, заздалегідь продумували концепцію уроку. А безпосередньо на тижні роковин відбулися заплановані заходи. До роботи долучилися групи ІІ та ІІІ медичних факультетів. Тематичні заняття проходили в усіх групах і, таким чином, відзначалися розмаїттям представленого матеріалу: вірші Шевченка та про Шевченка, цікаві факти про його життя, доповіді про його літературну та художню спадщину та про феномен митця в українському просторі. А щоб випробувати знання студентів, викладачі (Л. С. Пегушина, О. В. Салова) пропонували учасникам вікторину. Для глибшого розкриття теми студенти мали змогу представляти матеріал в «етноумовах»: з атрибутикою та символікою українського народу – на базі кабінету українознавства.

Крім того, 9 березня відбулася олімпіада з української мови, у якій могли випробувати свої сили з граматики, лексики та орфографії усі охочі. Заслуженим переможцем стала Заяць Валерія (13б група). «Срібло» й «бронзу» вибороли Прохорова Дарина (12а група) і Кісенко Євгеній (8б група) відповідно.

Звернення до творчості Т. Г. Шевченка – унікальної постаті, яка своїм життям доводила необхідність боротьби, – є винятково актуальним на сьогодні, адже у творах Кобзаря уже понад два століття знаходять духовну силу та наснагу в часи важких періодів української історії.

викладач кафедри мовної підготовки

О. В. Салова

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image