Новини


ШЛЯХ ДО НАУКИ

14 травня 2018 року іноземні студенти ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» під керівництвом викладачів кафедри мовної підготовки (завідувач – доктор філологічних наук, професор Т. В. Філат) взяли участь у І міжнародній науково-практичній конференції «Шлях до науки: лінгвокультурологічна підготовка іноземних студентів», яка проходила на базі Університету митної справи та фінансів. Організатори заходу – кафедра гуманітарної, психологічної підготовки та митної ідентифікації культурних цінностей (завідувач – доктор філологічних наук, професор О. Л. Калашникова).

      

У рамках конференції виступив студент І курсу стоматологічного факультету Азізбек Ілміров (Узбекистан)  з пізнавальною, цікавою доповіддю та яскравою презентацією «Цветотерапия как источник жизненных сил и сохранения здоровья» (науковий керівник – Н. В. Солодюк).

  
 
    

Також студенти-іноземці ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України», окрім наукових досягнень, продемонстрували свої творчі таланти. Здивували всіх надзвичайним співом Гулзодабегім Косімова ( ІІІ курс, Узбекистан), Каїкат Салах (слухач підготовчого відділення, Марокко). Зачарували читанням уривку з роману О. С. Пушкіна «Евгений Онегин» Кошбаті Гада (слухач підготовчого відділення, Туніс) і Рават Даршит
( І курс, Індія). Усі учасники отримали грамоти від організаторів.

Варто зазначити, що проведення відповідних заходів міжнародного рівня надає можливість вплинути на пізнавальну активність студентів, оскільки вона викликає в них ентузіазм, впевненість в своїх силах й умінні користуватися мовою, що вивчається, сприяє самоствердженню особистості студента й формує почуття толерантності та інтернаціоналізму, які так потрібні для мирного життя.

І міжнародна науково-практична конференція «Шлях до науки: лінгвокультурологічна підготовка іноземних студентів», яка стала справжнім фестивалем науки і талантів об’єднала іноземців з різних вищих навчальних закладів нашого міста, показала, що студенти медичної академії цікавляться не тільки професійними дисциплінами, а й обізнані в різних галузях науки та культури.

                                          ст. викладач каф. мовної підготовки

                                         к.пед.н. Солодюк Н.В.ОЛІМПІАДА З ЛАТИНСЬКОЇ МОВИ

   

У березні 2018 р. на кафедрі мовної підготовки проходила олімпіада з латинської мови. Студентам першого курсу були запропоновані завдання з анатомо-гістологічної та фармацевтичної термінології у вигляді тестів і практичних вправ підвищеної складності. Не зважаючи на погодні труднощі в олімпіаді взяли участь 25 студентів 1 та 2 медичного і стоматологічного факультетів. Найкращою серед студентів за спеціальністю «Медицина» стала студентка 9-А групи другого медичного факультету Скубченко Єлизавета (старший викладач Апоненко І. М.). Друге місце посіла Хомазюк Дарина, група 2-А (викладач Сербіненко Л. М.), третє розділили наступні студенти: Коврига Олена і Бойко Дар’я, група 2-А (викладач Сербіненко Л. М.), Кольцова Олександра, група 7-Б (викладач Смішлива І. А.), Синя Дар’я, група 3-А (старший викладач Апоненко І. М.).

  
 
 
 
 
 
 

Серед студентів-стоматологів перемогла студентка групи 501-А Петриченко Марина (викладач Сидора М. Ю.). Друге місце посів студент групи 501-Б – Юристовський Дмитро (викладач Запорожець О. С.), третє місце – студентка групи 502-А Васильєва Дар’я (викладач Смішлива І. А.).

 
 
  
  

Наші переможці та найкращі знавці латинської мови 26 квітня 2018 р. представляли ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» у другому етапі Всеукраїнської олімпіади з латинської мови та основ медичної термінології у м. Полтава. Завдання у ІІ етапі були надскладні, але наші студенти показали достатньо високий рівень знань і ввійшли у десятку переможців. Спеціальність «Медицина»: 7 місце – Хомазюк Дарина, 10 місце – Скубченко Єлизавета. Спеціальність «Стоматологія»: 5 місце – Петриченко Марина й Василенко Анатолій, 6 місце – Васильєва Дар’я.

  
 
 
 

Вже втретє проходила й олімпіада з латинської мови на найкраще знання фармацевтичної термінології серед іноземних студентів. Приймали участь студенти стоматологічного, 1 і 2 міжнародних факультетів із різних країн.

Переможцем серед студентів-фармацевтів став студент групи 431-Б Удда Ях҆я (викладач Лощинова І. С.). Друге місце посіла студентка групи 431 - А – Каутар Ель Межжаті (викладач Сидора М. Ю.), третє – студенти групи 432-А Лафі Антуар і Шеббак Аюб (старший викладач Апоненко І. М.).

Серед російськомовних студентів-іноземців переміг Хадда Зіяд, група 402-А (старший викладач Апоненко І. М.). Друге місце – Каракай Поліна, група 451-Б (викладач Лощинова І. С.), третє місце – Жафарова Нілуфархон, група 451-Б (викладач Лощинова І. С.), Хаккі Дікра, група 453-Б (викладач Смішлива І. А.).

Серед англомовних студентів перше місце посів студент групи 414-Б Ндаматі Албрайт Азунда (викладач Запорожець О. С.). Друге місце – Тідо Жуліє Кароль, група 419-Б (викладач Запорожець О. С.), третє місце – Шівам Міттал і Дарко Давід, група 411-Б (викладач Клочко О. О.).

Студенти були нагороджені дипломами учасників і почесними грамотами.The Annual Students’

Conference

of Ecology and Healthy Way of Life

(05 квітня 2018 року)

 

Початок квітня відзначився важливою подією, що відбулася в стінах кафедри мовної підготовки (зав.каф. – д.філол.н., проф. Філат Т.В.) - конференцією з англійської мови з питань медицини та екології. Хоча такий захід проходить вже не вперше, проте цього року його масштаби значно розширилися, адже окрім викладачів кафедри, студентів ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» та інших ВНЗ міста Дніпра (Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара, Національна металургійна академія України, ліцей «Дніпро» та ін.), було запрошено й особливих гостей – на конференцію завітали носії англійської мови із Америки та Канади, яких з великим задоволенням слухали всі присутні.

Двоє американців, Тейт і Картер, приблизно рік знаходяться в Україні з волонтерською місією та залюбки поділились з нами враженнями про речі, які встигли полюбити в нашій країні найбільше за цей час – як не дивно, це виявилися національна кухня та гостинність. Також іноземці виступили із доповіддю про особливості здобуття медичної освіти в їхній країні, чим викликали в усіх слухачів значний подив, адже тривалість періоду від початку навчання до можливості самостійної роботи в  США значно більша, ніж у нашій державі.

Крім того, увагу публіки привернув до себе гість з Канади на ім’я Теодор, який розповів про впроваджені інновації, що використовуються в медицині в його країні. Усім відомий 3D-принтер використовується там не тільки для забавки, а і для пластики дефектів черепа, адже, розвиваючись та вдосконалюючись, технології там досягли вже такого високого рівня, що з точністю до тисячних можуть повторити всі структури скроневої кістки. Крім того, Теодор зазначив, що з великою ймовірністю скоро 3D-принтери з’являться і в нашій медицині, оскільки їх використання є дуже зручним і фінансово вигідним, тому використання важких титанових пластин може поступитися надрукованим.

Після захопливих розповідей іноземних колег студенти розпочали доповіді у своїх секціях. В аудиторіях обговорювали різноманітні питання: забруднення навколишнього середовища, лікування залежностей, наслідки хіміотерапії та навіть користь впливу занять йогою. Крім цього, студенти зуміли оригінально підійти навіть до біохімічних процесів в організмі та презентували у вигляді невеликої, проте яскравої сценки процеси аеробного та анаеробного гліколізу й ефекту Пастера.


Безперечно, кожен, хто був присутній на цьому заході, виніс для себе щось нове й корисне, зумів знайти відповіді на питання, які давно цікавили, або навпаки – зрозумів, яку наукову тему хотілося би глибше дослідити, щоб наступного року поділитися зі своїми колегами. Спілкування із запрошеними гостями підбадьорило багатьох ще більше розвивати свої мовні навички, аби мати можливість не тільки переймати досвід колег з Америки та Канади, але й ділитись з ними своїми власними надбаннями (і звичайно, мати таку ж гармонійну вимову англійською, як і в них).  

Приємним доповненням до конференції стали нагородження доповідачів сертифікатами учасників конференції та презентація електронного збірника тез.

     
Висловлюю щиру подяку кафедрі мовної підготовки та організаторам конференції Т.В. Філат, О.В. Нашиванько, А.О. Кузьменко за можливість вдосконалення комунікативних навичок з іноземної мови та обміну науковими спостереженнями серед дослідників-початківців.

 

Катерина Левченко

(студентка 3 курсу, 11-а групи) 
Свято Нового року для іноземних студентів

Напередодні новорічних свят на підготовчому відділенні ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» відбувся традиційний  святковий концерт.

Слухачі підготовчого відділення (а їх майже 100) з Марокко, Тунісу, Палестини, Лівану, Іраку, Туркменістану та інших країн знайомилися з традиціями святкування Нового року в Україні, українською фольклорною і пісенною творчістю та демонстрували гостям свята свої успіхи в опануванні мови, яку вивчають.

Приємно вразив присутніх виступ Гоял Махал і Міттал Аюші з Індії. Незважаючи на нетривалий термін вивчення російської мови (всього один тиждень), дівчата підготували цікаву доповідь про святкування Нового року у своїй країні.

При підготовці святкових концертів на кафедрі мовної підготовки завжди враховується, що невід’ємною частиною у вивченні мови є знайомство з класичною літературою та фольклором нашої країни. Так, слухачі групи №1 (к. ф. наук, старший викладач Слюсар Н.О.) представили літературну композицію на  вірш Ліни Костенко «Крила», а слухачі груп №2 Кошбати Гада и №6 Рават Даршит (викладачі Середа А.О., Алексійчук О.М.)  інсценізували уривок з поеми О.С. Пушкіна «Євгеній Онегін».

    

Яскраві емоції у глядачів викликав театралізований виступ слухачів групи №2 (викладач Середа А.О.), які  продемонстрували сценку за мотивами української народної пісні «Із сиром пироги».


       Нікого не залишив байдужим виступ Каїката Салаха з Марокко, який заспівав французькою мовою та зарядив енергією і святковим настроєм зал.

Цей настрій підхопили та продовжили запальним національним танком дівчата з Анголи Нсінгі Ани Моватіку і Діаш Марсіела Клаудіа.

Щиро привітали з Новим роком та побажали добра, миру, злагоди, втілення мрій та реалізації планів у прийдешньому 2018 році гості свята: проректор з науково-педагогічної роботи, професор Л.Ю.Науменко, декан І міжнародного факультету, професор О.А. Ковтуненко, декан ІІ міжнародного факультету, професор Р.В. Разумний та завідуюча кафедрою мовної підготовки, професор Т.В. Філат.

Підготовче відділення Дніпропетровської медичної академії вітає всіх студентів та викладачів з Новим роком та Різдвом Христовим!!! 


Традиционные встречи в декабре

Традиционные, потому что каждый учебный год в течение многих лет встречаются слушатели подготовительных отделений двух академий –медицинской и металлургической.

В декабре, потому что к этому времени иностранные граждане, приехавшие на учебу в Украину, уже начинают говорить по-русски и им очень интересно общаться на этом языке со своими сверстниками из других стран.

Где живет ваша семья? Как встречаются, например, люди постарше и молодые? Как прощаются? Как одеваются, если праздник? Как любят отдыхать? и т.д. Всегда с удовольствием слушают выступления друг друга (стихи и песни на родном языке и по-русски). Особенно восхищают всех ангольские танцы (если есть в группах студенты из Анголы). В этот раз нам повезло, и танец был. А еще было много шуток, экскурсия по металлургической академии и угощение.

Слушатели подготовительного отделения медицинской академии всегда с радостью принимают приглашение будущих металлургов и достойно участвуют в занятии, которое называется "Знакомство", обогащаясь новыми знаниями и эмоциями.

 

                                                        преподаватель каф. языковой подготовки

                                                        ДЗ "ДМА" С.Н.Мельник
 
   
    
    

4 грудня 2017 року

на кафедрі мовної підготовки відбулася ІІІ Міжвузівська студентська наукова конференція з латинської мови «Per aspera ad astra»

Ідея проведення конференції з латинської мови належить Людмилі Василівні Кутаревій, колишній завідуючій секції латинської мови нашої кафедри. Ініціативу Людмили Василівни підтримала завідуюча кафедрою Тетяна Віталіївна Філат, і в 2008 році конференція, тоді ще внутрішньовузівська, зібрала перших своїх слухачів та доповідачів.

За минулі роки розширилася тематика виступів, змінилася їх форма: зараз студенти готують в основному доповіді-презентації. Незмінною залишається мета конференції: просвітницька, пізнавально-інформаційна, а якщо врахувати, що учасники наших конференцій –  студенти перших курсів, то й навчально-тренувальна – як для доповідачів, так і для слухачів. Незмінним залишається бажання викликати більш глибокий, серйозний інтерес до нашого предмету. Коли, вже при новій завідуючій секцією латинської мови – Інні Миколаївні Апоненко, конференція стала міжвузівською, у неї з’явилась ще одна грань –вона почала об'єднувати студентів тих вищих навчальних закладів міста, в яких вивчають латинську мову. При новому статусі конференції з'явилися й нові цікаві теми, ми побачили оригінальні форми їх розкриття. У науковому спілкуванні вихід за межі одного навчального закладу передбачає нові можливості, відкриває нові перспективи.

У цьому році наша зустріч, вже традиційно, почалася зі студентського гімну "Gaudeamus" у виконанні спеціально для конференції зібраного хору першокурсників медичної академії. Тон був заданий, і почалась основна – наукова − частина. Одинадцять студентів з п'яти вищих навчальних закладів Дніпра представили 10 доповідей.

Загальний огляд історії латинської мови зробила Марина Коваленко з 11 б групи ДМА (науковий керівник І.С. Лощінова). Студентки Університету митної справи та фінансів Наталя Левіна та Валерія Гавриленко (науковий керівник К.Ю. Перинець) підготували доповіді про значення латини в юриспруденції – "Закон ХІІ Таблиць як знаменитий пам'ятник права Стародавнього Риму" й "Інтернаціональний аспект латинської юридичної фразеології".

Соціальному статусу лікаря в Стародавньому Римі був присвячений виступ Вікторії Крамаренко з Медичного інституту традиційної та нетрадиційної медицини (науковий керівник В.В. Філіпенко). У підготовці візуального ряду презентації взяла участь вся група Вікторії, і усі разом, хлопці та дівчата, прийшли на конференцію. Так тримати!

Катерина Курилів з групи 11 а ДМА (науковий керівник – І.А. Смішлива) розповіла про життя та наукові відкриття великого анатома Андреаса Везалія.

Яскраво й водночас дуже лірично закінчила свою доповідь "Латинська мова та її значення в міжнародній науковій термінології" студентка ІІ курсу Університету ім. Альфреда Нобеля Марія Сущенко  (науковий керівник – Л.В. Ратомська). Марія заспівала латинською мовою уривок з пісні "Прекрасное далеко", про складність виконання якої говорять навіть співаки-професіонали. Ми ж почули чистий, без жодного фальшу, щирий голос Марії. Це було чудово!

Діана Буренко та Дар'я Жукова з 4 а групи ДМА (науковий керівник – І.М.Апоненко) виступили з доповідью «Етимологічний словник заклинань (на матеріалі книг Дж. Роулінг про Гаррі Поттера)». Студентки звернулись до розгляду етимології заклинань, які мають латинське чи грецьке походження. Свої досліди дівчата підтвердили цікавим відеорядом із кінострічок «Гаррі Поттер і філософський камінь» «Гаррі Поттер і таємна кімната» «Гаррі Поттер і кубок вогню» та ін.

Єдиний на нашій зустрічі доповідач-юнак Антон Кутовий з Національного університету ім. Олеся Гончара (науковий керівник – Н.Д. Писаренко) до вибору теми підійшов по-чоловічому і дуже оригінально. Його доповідь-дослідження "Антична латина в сучасних назвах та брендах" розкрила латинські джерела в назвах марок відомих у світі автомобільних компаній.

Закінчувалася конференція виступами, присвяченими латинським афоризмам, які крізь століття донесли до нас мудрість давніх римлян. Марія Бровкіна з Університету митної справи та фінансів (науковий керівник – К.Ю. Перинець) підготувала вибірку "Ave Caesar: мудрость императора, запечатленная в латинских высказываниях".

Заключним акордом пролунала доповідь Анастасії Русіної з 4 б групи (науковий керівник – М.Ю.Сидора) "Крылатые латинские выражения как  глубокий источник мудрости древних".

Усі виступи пройшли на дуже гарному, дуже гідному рівні. Кожен доповідач шукав цікаві, оригінальні підходи в розкритті обраної теми. Хтось хвилювався більше, для когось це був перший виступ перед такою численною, серйозною аудиторією. Та, долаючи хвилювання, доповідачі йшли до своєї мети – "через терни до зірок". Їм самим було цікаво, а значить – було цікаво й усім слухачам. Юні доповідачі гідно репрезентували свої доповіді, своїх викладачів, свої навчальні заклади. Ще й ще раз дякуємо всім доповідачам, їх викладачам, нашим співакам, всім учасникам конференції! Особу подяку висловлюємо технічному редактору конференції Крупені Аліні з 11 а групи ДМА.

І ще раз звернемо увагу на важливість участі студентів в наукових конференціях, процитуємо ректора Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова академіка НАМН України, професора В.М. Мороза: "Участь у студентських наукових конференціях займає чільне місце у підготовці майбутніх представників наукової плеяди. Досвід, який молодь здобуває, проходячи крізь горнило студентської науки, загартовує найкращі якості, необхідні справжньому вченому: критичність розуму, інтелектуальну чесність, здатність до об'єктивного аналізу фактів, уміння бачити ніким не помічене та ентузіазм, без якого не відбулося б жодне епохальне відкриття". Прекрасні слова!

Звичайно, були нагородження – вручення сертифікатів, грамот, подарунків. Мирослава Юріївна Сидора, нагороджуючи учасників конференції, давала коротку та дуже влучну та доброзичливу характеристику кожного виступу. Але конференція на цьому не закінчується. Дівчат та хлопців ще чекає підготовка тез або статей до друку у кафедральному збірнику.

І звичайно – будемо чекати нових зустрічей! Сподіваємось, латина знов збере друзів!


    
    
    

Міжнародний день науки

 

         17 листопада на секції латинської мови кафедри мовної підготовки було проведено ряд заходів, присвячених Міжнародному дню науки.

         Міжнародний день науки (World Science Day), який  ЮНЕСКО офіційно заснувало в 2001 році, широко відзначають в усьому світі 10 листопада. Він заснований з метою усвідомлення громадськістю важливості та необхідності розвитку науки.

         Студенти-першокурсники I і II медичних факультетів виступили з різноманітними доповідями, які були присвячені історії та розвитку латинської мови, існуванню латинської мови у сучасному світі, ролі латини в анатомічній, фармакологічній та клінічній термінології.  Студенти акцентували увагу і на значному внеску в розвиток світової науки, медицини і культури видатних учених і діячів України, зокрема українських винахідників, вчених-природознавців, імена яких були незаслужено забуті або штучно вилучені. Цікавинкою стала доповідь  про 10 відкриттів медицини в ХХІ столітті (капсули з камерою для ранньої діагностики хвороб і т.ін.). 

         Сподіваємось, що такі заходи сприятимуть ефективності навчально-виховного процесу, розширенню кругозору, розвитку інтелектуального потенціалу першокурсників.

Доповіді  студентів подано на кафедру й оформлено у вигляді рефератів:

ü Батура В.В. група 9-А, «Роль латинської мови в медицині» (ст.викл. Апоненко І.М.);

ü Бєліменко А., група 1-Б, «Видатні особи української науки» (викл. Запорожець О.С.);

ü Запорожець А.В., група 301-Б, «Латинська мова в медицині» (викл. Лощинова І.С.);

ü Дімова М.Д., група 301-Б, «Латина в науці та медицині» (викл. Лощинова І.С.);

ü Литовченко В., група 301-А, «Микола Амосов – видатний кардіолог» (викл. Сидора М.Ю.);

ü Омельченко Г.О., група 9-А, «Латинська мова та сучасність» (ст.викл. Апоненко І.М.);

ü Палкан В.В., група 9-А, «Значення латинської мови в світі» (ст.викл. Апоненко І.М.);

ü Саввіна М.І., група 9-А, «Латинська мова в медицині. Вплив латини на формування інших мов» (ст.викл. Апоненко І.М.);

ü Стадніченко Д., група 301-А, «10 відкриттів медицини в ХХІ столітті» (викл. Сидора М.Ю.).Науково-практична конференція для студентів-іноземців

«Гігієна – основа здоровя»

28 березня 2017 року пройшла студентська науково-практична конференція для студентів-іноземців «Гігієна – основа здоров’я», яку вперше організувала секція російської кафедри мовної підготовки (зав.каф. – д.ф.н., професор Т.В.Філат).

Окрім іноземних студентів та слухачів підготовчого відділення медичної академії, участь у конференції взяли студенти Національного гірничого університету, а також дистанційно юні науковці з Університету Марії Склодовської-Кюрі (м. Люблін, Польша).

Особливу атмосферу допомогли створити студенти Джеббор Раббі ПВ№1 (кер. Н.О.Слюсар) та Саїдахмедова Заміра 431а III курс (кер. А.О. Кузьменко), які прочитали вірші. Після урочистого відкриття на пленарному засіданні учасники виголосили свої доповіді українською та російською мовами у рамках роботи чотирьох секцій: «Медицина», «Гігієна», «Екологія» та «Здоровий спосіб життя».

До оргкомітету конференції було надіслано понад 50 тез доповідей, які увійшли до збірника наукових праць. Високий рівень володіння матеріалом та російською мовою продемострували 30 учасників наукового форуму. Найбільш цікавими були доповіді Тігхігхт Юнеса (Марокко, ДЗ «ДДМА МОЗ України», кер. Н.А. Слюсар), Ногейри Жуселіно (Ангола, НГУ, кер. В.І. Луценко), Руахі Нужуд (Марокко, ДЗ «ДДМА МОЗ України», кер. О.М. Щуровська), Фахріддінової Матлуби (Узбекистан, ДЗ «ДДМА МОЗ України», кер. Л.В.Тягло), які викликали зацікавленість та обговорення серед учасників конференції.

За результатами конференції учасники отримали сертифікати та збірники наукових праць. Зустріч пройшла в невимушеній, доброзичливій атмосфері.

 Перші кроки в науку

Сучасність сприяє розширенню соціальних контактів, насамперед у професійній сфері. ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» є інтернаціональним вищим навчальним закладом, який обирають студенти багатьох країн світу для отримання нових глибоких знань. Таке середовище максимально вмотивовує до спілкування, обміну досвідом і виникнення нових ідей всупереч будь-яким мовним бар’єрам. Майданчик для цього створила кафедра мовної підготовки (зав. кафедрою – д.філ.н., професор Т.В. Філат), організувавши міжвузівську наукову студентську конференцію англійською мовою.

Цього року у конференції «Екологія. Здоровий спосіб життя» взяли участь понад 50 доповідачів таких навчальних закладів, як Дніпропетровська медична академія, Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара, Національна металургійна академія України, медичний ліцей «Дніпро». Запорукою вдалого проведення заходу такого рівня є його організація. Опанувати подібне різномаїття ідей і думок, забезпечити все необхідне успішно вдалося організаційному комітету конференції (к.філ.н. О.В. Нашиванько, к.пед.н. К.Г. Магрламова, А.О. Кузьменко).

 На пленарному засіданні студентки першого та другого курсів Ю. Аляб’єва та П. Утченко поділилися досвідом навчання та проживання в англомовних країнах.

Окрім приголомшливого культурного обміну, який, здається, надихнув кожного учасника, дискусії англійською мовою, які ініцювали ці студентки, дозволили обговорити найактуальніші проблеми й інновації медицини сьогодення, а також зміцнити зв’язки між факультетами.

Наукову і змістову базу подібних дискусій було забезпечено доповідями учасників (М. Дрік, А. Голуб, Н. Марусенко, Ю. Радіонова, П. Савченко та ін.), що викликало значний інтерес з боку як слухачів, так і співробітників кафедри. Під час обговорення було порушено безліч питань щодо передових розробок у сфері охорони здоров’я.

Вразили доповіді студентів ДНУ ім. О.Гончара (А. Акімової, А. Кротової) та НметАУ (В. Музики), які висвітлили проблеми екології та охорони здоров’я та запропонували шляхи їх вирішення в сучасному суспільстві.

Цікаві виступи учасників з медичного ліцею «Дніпро» (В. Біданцева, Т. Жбанчик А. Ніколенко та ін.), під керівництвом І.А. Кривонос, дають впевненість у майбутньому медичної науки.

Приємною несподіванкою для кожного учасника конференції стало нагородження доповідачів сертифікатами, а їх наукових керівників – листами подяки.

Слід зазначити також той факт, що організатори конференції вперше уклали збірник студенських наукових тез за матеріалами конференції, який кожен учасник отримав в електронному або паперовому варіанті.

Тож хочу наголосити, що у глобалізованому й мінливому світі сучасної науки надзвичайно важливим є навички використання іноземної мови для презентації власних ідей, їх захисту, а також комунікації з представниками інших мовних культур та наукових напрямів задля ефективності й плідності професійного розвитку. Завдяки міжвузівській науковій студентській конференції студенти Дніпра мають можливість поглибити наукові знання та відпрацювати лінгвістичні навички іноземними мовами.

 


30 березня 2017 року 

Секцією латинської мови проведена студентська Олімпіада з латинської мови. 

Переможець братиме участь у ІІ турі Всеукраїнської Олімпіади з латинської мови у м. Львові 24-27 квітня 2017 р.

Оголошення переможців чекайте протягом 2 тижнів.
Студентська шевченкіана – реалізація духовного орієнтиру нації

Щороку на кафедрі мовної підготовки (секція української мови) за підтримки завідуючої кафедрою Т. В. Філат проводиться низка заходів, присвячених річниці Т. Г. Шевченка. Не став винятком і цей рік. Упродовж місяця студенти готувалися до тематичних занять про Великого Кобзаря, заздалегідь продумували концепцію уроку. А безпосередньо на тижні роковин відбулися заплановані заходи. До роботи долучилися групи ІІ та ІІІ медичних факультетів. Тематичні заняття проходили в усіх групах і, таким чином, відзначалися розмаїттям представленого матеріалу: вірші Шевченка та про Шевченка, цікаві факти про його життя, доповіді про його літературну та художню спадщину та про феномен митця в українському просторі. А щоб випробувати знання студентів, викладачі (Л. С. Пегушина, О. В. Салова) пропонували учасникам вікторину. Для глибшого розкриття теми студенти мали змогу представляти матеріал в «етноумовах»: з атрибутикою та символікою українського народу – на базі кабінету українознавства.

Крім того, 9 березня відбулася олімпіада з української мови, у якій могли випробувати свої сили з граматики, лексики та орфографії усі охочі. Заслуженим переможцем стала Заяць Валерія (13б група). «Срібло» й «бронзу» вибороли Прохорова Дарина (12а група) і Кісенко Євгеній (8б група) відповідно.

Звернення до творчості Т. Г. Шевченка – унікальної постаті, яка своїм життям доводила необхідність боротьби, – є винятково актуальним на сьогодні, адже у творах Кобзаря уже понад два століття знаходять духовну силу та наснагу в часи важких періодів української історії.


Comments